Dotyk je tichý rozhovor

 

Starostlivosť o telo v tehotenstve

Tehotná žena, ktorá trpí bolesťami v krížoch, napätím vo väzoch a svaloch, je lekármi často vnímaná ako precitlivená. Jej trápenie devalvujú, tvrdiac, že to k tehotenstvu patrí. Niektorí sa dokonca ženy pýtajú, čo bude robiť pri pôrode, nech si zvyká, lebo to bude ešte horšie. Starostlivosť o tehotnú ženu je veľmi podceňovaná.

BOLESŤ k tomuto výnimočnému obdobiu NEPATRÍ.
Ak teraz čítaš o sebe, zver sa do mojich rúk

Rebozo masáž
Je vhodná pre všetky tehotné ženy, vykonáva sa pomocou šatiek. Pozitívne naladí myseľ, uvoľní telo od tlakov a bolesti, obzvlášť v krížovej oblasti. Dochádza k uvolneniu väzív a svalov, čím sa aj zväčší priestor pre bábätko, čo vplýva na správne uloženie dieťatka v brušku matky. Správna pozícia dieťatka má vplyv na priebeh a dĺžku pôrodu. Naučím používať REBOZO Teba aj Tvojho partnera.

Cvičenie panvového dna
Cítiš sa unavene, mávaš bolesti v oblasti lonovej kosti, nevieš kontrolovať samovoľný únik moču pri námahe, chlade, alebo prudšom pohybe? Ponúkam účinné cvičenie pre intímne zdravie ženy so zameraním na posilnenie svalov panvového dna. Počas posledných týždňov pred pôrodom svaly vplyvom hormónu relaxín ochabnú a umožnia tak dieťatku zostúpiť nižšie a prejsť pôrodnými cestami. Ak budeš udržiavať svaly panvy počas tehotenstva, rýchlejšie sa dostaneš do formy po pôrode.

Starostlivosť o telo po pôrode

Telo ženy po pôrode je krehké a citlivé. Potrebuje čas, aby sa zregenerovalo po výkone, akým je pôrod. V šestonedelí je kľúčové čo najviac odpočívať a relaxovať.  Doprajte si veľa spánku s bábätkom, kvalitnú domácu stravu a nevyčerpávajte sa domácimi prácami.

Pokiaľ sa po ukončení šestonedelia necítiš fit, kontaktuj ma.

Späť do formy po pôrode
Žena po pôrode vníma témy ako inkontinencia alebo bolesť pri milovaní ako tabu. U niektorých žien je DIASTÁZA častým, no mnohokrát aj niekoľko rokov po pôrode pretrvávajúcim javom. Bolesti v rôznych úrovniach chrbtice sú signálom dlhodobého preťaženia pohybového aparátu a v kombinácii s vplyvom hormónov v tehotenstve spôsobujú funkčné problémy, ktoré si zaslúžia POZORNOSŤ.
Pre ženy po cisárskom reze je veľmi dôležité starať sa o jazvu niekoľko mesiacov až do úplného zahojenia. Prijatie jazvy po psychologickej aj fyzickej stránke môže v niektorých prípadoch byť dlohodobý proces. Pomôžem Ti so starostlivosťou o jazvu. Nepodceňujem proces hojenia, ktorý trvá 3-6 mesiacov.

Cenník

FIT V TEHOTENSTVE / PO PÔRODE 50 €

Individuálne cvičenie v pohodlí domova v zostave šitej na mieru, 60 minút

REBOZO MASÁŽ 80 €
Ceny sú uvedené bez DPH.

Kontakt