Som skúsená dula pôsobiaca v Bratislave a okolí.

Narodila som sa v Košiciach, vyrastala striedavo v Prahe a v Libanone. Život v rôznych kultúrach vo mne posilnil REŠPEKT K INDIVIDUALITE. Vďaka možnosti vnímať tehotenstvo a pôrod z pohľadu rôznych kultúr a zvykov cítim, ako veľmi je naša slovenská cesta k materstvu hodnotená výkonom matky a dieťaťa.
Každá žena vie porodiť svoje dieťa, no nie vždy má priestor pre svoje želania a dostatok času, aby porodila vo svojom tempe. Každá žena chce to najlepšie pri výchove dieťatka, no častokrát sa so svojimi obavami nemá s kým poradiť, pretože sa často stretne so zrkadlom neúspechov okolia alebo zastaralými radami a metódami.
VYTVÁRAM ZÁZEMIE, kde sa žena môže podeliť so starosťami, požiadať o pomoc bez posudzovania, načerpať energiu a silu. Jednoducho môže byť, kým sa cíti.

Alia Valdner

Vzdelanie


Ročný základný výcvik duly
(O.Z. Slovenské duly, 2019)
Základný a pokročilý kurz pre podporu dojčenia
(O.Z.Mamila, 2019, 2020)
Akreditovaný kurz fyzioterapie svalov panvového dna v tehotenstve, po pôrode, diastáza a jej riešenie
(Zdravo a fit – Zuzana Woleková, 2020)
Odborný seminár Rebozo starostlivosti o ženu počas tehotenstva a po pôrode
(Anna Kohutová, 2020)
Krízová intervencia v pomáhajúcej profesii I. a II.
(O.Z. Kvapka, 2019,2020)
Medzinárodný výcvik lektora masáží bábätiek do 1 roku
(IAIM, 2019)
Odborný seminár Manipulácia s bábätkami
(Bublifit – Marcela Kramplová, 2019)

Čo Ti viem ponúknuť:

INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP

Pohľad z rôznych perspektív na situácie a problémy, ktoré spoločne riešime, rozhodujúce slovo má vždy klientka. Sama som veľmi pokojný človek s pozitívnou mysľou, „nedá sa“ neberiem ako odpoveď.

SKÚSENOSTI

Pracujem s aktuálnymi informáciami z bratislavských pôrodníc, som aktívnou členkou viacerých profesionálnych združení, kde čerpáme z najnovších vedeckých a odborných poznatkov. K tomu pridávam vlastné pracovné skúsenosti pri riešení situácií v rodinách, ktoré osobne navštevujem.

KOMPLEXNÚ STAROSTLIVOSŤ

Snažím sa vyplniť medzery v chýbajúcej kontinuálnej starostlivosti o dieťa a matku. Rozširujem si obzory vzdelávaním sa v rôznych sférach, mám vytvorenú stabilnú odbornú sieť ako podporu pri komplikovaných situáciách (odborníci v medicíne, potrebná fyzioterapia, a pod.).

Príprava so mnou Ti dá:

Pripravujem ŽENY A ICH PARTNEROV, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou a dôležitou oporou svojej partnerke v celom procese.

Ženy, ktoré pripravujem na pôrod, sú sebavedomejšie, pripravenejšie, prežívajú menej strachu a stresu, vnímajú svoje telo a potreby a dokážu ich okoliu jasne komunikovať. Muži vedia, čo sa bude diať, sú pripravení a rozumejú potrebám svojej ženy. Preto moju prácu vnímam ako prínosnú pre ženu, jej partnera a tým i dieťa samotné.

Pri práci používam prírodné metódy:

AKUPRESÚRU, JEMNÉ MASÁŽE TELA, STREČINGOVÉ CVIČENIA

Neoddeliteľnou súčasťou je REBOZO – pôvodom mexická technika používa šatky rôznych šírok k uvoľneniu napätých častí tela ženy, jemným dotykom postrkuje dieťatko do výhodnej pozície k pôrodu. Technika je vhodná pre všetky tehotné ženy, ktoré netrpia akútnou bolesťou chrbtice. Rebozo sa taktiež využíva k popôrodným rituálom – zavinovanie kostí, podpora brucha proti diastáze.
REBOZO

BYLINKY

Svoje miesto pri práci so ženami majú aj BYLINKY. Ich blahodárne účinky pre tehotnú ženu a jej dieťatko nemožno poprieť ani z medicínskeho hľadiska. Ak je žene príjemné, využívam EO (éterické oleje) k masážam, prípadne k potlačeniu zápalových príznakov v tele.

Prejsť na ponuku služieb a cenník

Ponuka a cenník

 

Kontakt